Tort na Dniach Konina

liczy sie miasto - konin - wizualizacje budżetu_02“Liczy się miasto” dobiega końca. Postanowiliśmy uczcić to duuuuużym tortem na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami Konina, które odbyło się 21 czerwca podczas Dni Konina.

Tort – wizualizacje budżetu miejskiego – przygotowali dla nas Kazimierz Gmerek i Dorota Wróblewska z Pracowni “Garaż Sztuk”, którym bardzo dziękujemy za pomysł i wsparcie w przygotowaniu wydarzenia. Nasz tort przyciągał uwagę wielu ludzi. Dzięki niemu mogliśmy zaprezentować to, co wypracowaliśmy w czasie trwania projektu. Zatrzymującym się przy torcie podobał się podział w przeliczeniu na kwoty przypadające w budżecie na jednego mieszkańca Konina: 5098,01 zł. Zdziwienie
niektórych budziło to, że tylko 10,59 zł z liczy sie miasto - konin - wizualizacje budżetu_04tej kwoty koninianie wydają na promocję miasta a aż 454,00 zł na utrzymanie administracji publicznej.

Przygotowaliśmy również tablice z wizualizacjami danych. Niektórzy z odwiedzających mieszkańców przyznawali nam, że myśleli, że “Liczy się miasto” polegało na wyszukiwaniu w budżecie miejskim niedociągnięć, a nawet afer finansowych. W projekcie jednak zależy nam przede wszystkim na pokazaniu budżetu tak, żeby mogli go “czytać” i zrozumieć laicy, przeciętni mieszkańcy. My wiemy już więcej i chcemy się teraz podzielić zgromadzoną wiedzą. Zachęcaliśmy do zadawania pytań nie tylko nam, ale i władzom miasta. Liczymy, że efekt naszych prac będzie dobrym punktem wyjścia do takich pytań.W czasie tych kilku godzin rozmawialiśmy nie tylko o budżecie miejskim. Wiele rozmów dotyczyło tego, co dzieje się w Koninie, nadchodzących wyborów samorządowych, o terenów inwestycyjnych, liczy sie miasto - konin - wizualizacje budżetuo prac naszego samorządu. Wykorzystamy te rozmowy w pracach “Akcji Konin”, obiecujemy. A przy okazji, wykorzystując obecność tylu ludzi w jednym miejscu, promowaliśmy też Koniński Budżet Obywatelski, czyli coś co zaprząta nasze myśli od kilku tygodni. Mamy nadzieję, że dzięki tym rozmowom powstanie jeszcze kilka fajnych, szalonych pomysłów do KBO :)

I jeszcze jedne podziękowania. Dla dyrekcji Konińskiego Domu Kultury za pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania z mieszkańcami. Dziękujemy!

(WD)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>