KALISZ: Osowski jawnie

Jeśli kiedykolwiek mieliście problem z uzyskaniem informacji w urzędzie państwowym, jeśli czuliście wściekłość, trzymając w ręku odpowiedź zapisaną bezwartościowymi formułkami, przyjdźcie koniecznie. Do Kalisza przyjeżdża Szymon Osowski z Sieci Obywatelskiej, prawnik, który źle funkcjonującym urzędom wypowiedział bezpardonową walkę.

lsm_poster_osowski_gill_martelaSzymon Osowski należy do czołówki najbardziej wpływowych prawników w kraju. Jako ekspert Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska prowadzi warsztaty z zakresu dostępu do informacji publicznej. Szeroka wiedza nie przeszkadza mu w nawiązywaniu bezpośredniego kontaktu z publicznością. Jest znany z nieustępliwości i spektakularnych efektów. Prezydent Szczecina, wskutek jego argumentacji, musiał udostępnić obywatelom numer swojej komórki. Dzięki działaniom prawnika zyskaliśmy wszyscy: z formularza wniosku o udzielenie informacji publicznej zniknęła rubryka zobowiązująca do określenia celu pozyskania informacji.

Z gościem będzie można porozmawiać 8 lutego o g. 18 w Cafe Calisia.pl (al. Wolności, Kalisz).

Sieć Obywatelska – Watchdog Polska jest niedochodową i niezaangażowaną politycznie organizacją pozarządową. Podstawowym celem działań stowarzyszenia jest zwiększanie świadomości obywateli w zakresie ich praw w kontaktach z władzą. – Warto by obywatele uświadamiali sobie, że nie są klientami czy petentami urzędów, ale ich właścicielami. Nie dajmy się zbywać, bo to wszystko zapewnia nam konstytucja – mówią ludzie ze stowarzyszenia Sieć Obywatelska.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny. O kolejnych spotkaniach, zaproszonych gościach i proponowanych tematach już niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>