Hanna Gill-Piątek – relacja

Coraz większa grupa kaliszan uważa, że “Liczy się miasto”. Potwierdza to widok nowych twarzy na kolejnych spotkaniach. Ostatnie poświęcone było aktywizmowi miejskiemu – warsztaty prowadziła Hanna Gill-Piątek, koordynatorka świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi.

liczy sie miasto hanna gill piatek 5Uczestnicy obejrzeli przykłady miejskiego aktywizmu z Łodzi, Warszawy czy Krakowa i rozmawiali o tym jak skutecznie przyciągnąć uwagę mieszkańców oraz mediów. Hania pytała o przykłady lokalnych podobnych akcji, przypomniane zostały choćby protesty w sprawie prywatyzacji przedszkoli, zamknięciu Miejskiego Ośrodka Kultury czy sprzeciw wobec zbyt drogich biletów na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Zebrani zgłaszali także postulaty dotyczące aktualnych problemów, z którymi boryka się Kalisz, pytali co z tym można zrobić. Ostatecznie, podczas części warsztatowej spotkania, zajęli się “Złotym Rogiem”.

W Cafe Calisia.pl pojawił się również Janusz Sibiński, Z-ca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Mówił o zbyt małym zaangażowaniu kaliskich organizacji pozarządowych, m. in. w kontekście powstającej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Jak Panu Januszowi i Hani podobało się spotkanie “Miejski aktywizm” przekonacie się na własne uszy otwierając link pod tekstem. 

Nam pozostaje życzyć wszystkim kaliskim urzędnikom i mieszkańcom takiej otwartości i chęci współpracy, zapraszamy na kolejne spotkania (Borys Martela już w czwartek, 20 marca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>